Preskoc hlavicku stranky
Terezínská iniciativa: TI | časopis TI
Institut Terezínské iniciativy: ITI | publikace | databáze | uprchlíci | knihovna

Web Terezínské iniciativy a Institutu Terezínské iniciativy v nové podobě na stejné adrese!

V současné době připravujeme nové - modernější a atraktivnější internetové stránky obou našich organizací. Na této stránce uveřejnujeme již poslední číslo časopisu Terezínská iniciativa - přístí číslo a další informace o našich projektech, akcích, aktivitách včetně zprávy o činnosti Institutu za rok 2012 již najdete na novém www.terezinstudies.cz!

Vzdělávací projekt NAŠI NEBO CIZÍ? Židé v českém 20. století

Institut Terezínské iniciativy se ve spolupráci se Židovským muzeem v Praze podílí na projektu NAŠI NEBO CIZÍ? Cílem projektu je vytvořit inovativní a moderní metodické materiály pro učitele a žáky základních a středních škol tak, aby se výuka židovských dějin 20. století stala integrální součástí výuky dějepisu a dalších společensko-vědních předmětů. V rámci projektu pořádáme vzdělávací semináře a konference pro učitele, dílny pro žáky a mnoho dalšího.

Nabídka pro školy

Institut Terezínské iniciativy nabízí zdarma (pouze za úhradu nákladů na poštovné a balné) školám všech stupňů pro potřeby výuky dějepisu Terezínskou pamětní knihu obsahující jména a osudy více než 80 tisíc Židů z Čech a Moravy deportovaných během nacistické okupace do Terezína, Lodže a dalších koncentračních táborů, vědeckou ročenku Terezínské studie a dokumenty a monografie vydané v ediční řadě Knihovna Institutu Terezínské iniciativy.

Terezínská iniciativa 65 - červenec 2013

Letní vydání časopisu Terezínské iniciativy přináší reportáž z letošní terezínské tryzny, která se za účasti představitelů státu včetně prezidenta Zemana konala 19. května, zprávu o výstavě Kadiš v pražských Bubnech, článek o koncetru Requiem vzdoru a mnoho dalšího...

Poslední změna: 22. 7. 2013
Kontakt: institute@terezinstudies.cz
Webmaster: www_admin@terezinstudies.cz