Preskoc hlavicku stranky
Terezínská iniciativa: TI | časopis TI
Institut Terezínské iniciativy: ITI | publikace | databáze | uprchlíci | knihovna
start > TI > časopis TI > č. 17

Koncert

Dne 8. května se bude konat v Kulturním domě v Terezíně slavnostní koncert, na němž bude městu Terezín předáno nové koncertní křídlo, dar z Japonska.

Koncertní křídlo věnuje městu Terezín Japonská společnost pro darování piana Terezínu. Společnost byla založena lidmi dobré vůle, kteří navštívili Terezín v květnu minulého roku při příležitosti vzpomínkového koncertu klavíristky Izumi Shimura.

Na koncertě vystoupí Izumi Shimura (klavír), Jindřich Pazdera (housle), Karel Haltenwanger (klavír), Volker Ahmels (klavír), Frederike Haufe (klavír), Olga Černá (mezzosoprán) a Radek Krejčí (bas). Čestným hostem bude Edith Kraus z Jeruzaléma.

Koncert pořádají Nadační fond Hanse Krásy - Terezín, město Terezín, Terezínská iniciativa, Památník Terezín, Japonské velvyslanectví v Praze, Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze a Jeunesses Musicales (Landesverband Mecklenburg - Vorpommern).

V případě zájmu o tento koncert uspořádá TI zájezd do Terezína, spojený s prohlídkou Muzea ghetta a Magdeburských kasáren.

Předpokládaný odjezd z Prahy ve 12.00 hod., návrat cca ve 20.00 - 20.30 hod.

Zájemci o účast, volejte prosím na tel. č. 24826311 nebo pište na adresu Terezínské iniciativy.

Poslední změna: 3. 8. 2000
Kontakt: institute@terezinstudies.cz
Webmaster: www_admin@terezinstudies.cz