Preskoc hlavicku stranky
Terezínská iniciativa: TI | časopis TI
Institut Terezínské iniciativy: ITI | publikace | databáze | uprchlíci | knihovna
start > TI > časopis TI > č. 16

Snad naše práce není zbytečná

Na naši adresu přišel dopis ze Základní školy ve Včelákově:

Vážení představitelé Terezínské iniciativy, dovolte mi abych Vám touto cestou poděkoval za Vaši podporu při zajištění exkurze žáků naší školy do Památníku Terezín. Bylo pro mne příjemným zjištěním, že stále ještě existují instituce a lidé, pro které není hlavním cílem finanční zisk, ale šíření znalostí o české historii mezi mládeží. Vaše finanční podpora umožnila našim žákům absolvovat velmi kvalitní vzdělávací program připravený Mgr. Ludmilou Chládkovou, který zanechal ve všech účastnících hluboký zážitek, o čemž svědčí mimo jiné i příspěvky v posledním čísle školního časopisu My jsme svět, které Vám zasílám.

Mgr. Jaroslav Prodělal, ředitel ZŠ Včelákov

Ze školního časopisu "My jsme svět" vybíráme postřehy žáků 8. a 9. třídy:

Když jsme se vrátili z Terezína, mnoho lidí se ptalo: "A co jste tam vlastně dělali?" Odpověď je snadná. Díky vstřícnosti Vzdělávacího střediska v Terezíně jsme mohli poznávat smutnou část novodobé historie, kdy člověk pohrdal člověkem, kdy lidský život nic neznamenal, kdy si skupina lidí osvojila právo rozhodovat o životě jiných...

J. Dostálová

Terezín mě udivil, šokoval, překvapil. Nemůžu pochopit, že se podobná zvěrstva (a některá ještě horší - Osvětim, Treblinka...) mohla dít v polovině 20. století!!! Nenechme se strhnout a mějme rozum! Pevně věřím, že ti, kteří viděli Terezín, se strhnout nedají.

M. Netolická

Když se řekne Terezín, mnoho lidí ani neví, co to znamená. Týrání lidí - to je ono. Na Terezín budu mít asi pořád smutné vzpomínky, jak asi trpěli všichni ti lidé a jejich děti.

J. Pilařová

Pro mě byl výlet do Terezína velmi poučný. Myslím, že by tam měl jet každý, aby pochopil pravý smysl dvou slov - koncentrační tábor.

L. Bahulková

Když před námi dnes někdo řekne Terezín, hned se nám vybaví utrpení vězňů a bolest těch, kteří byli odvezeni do vyhlazovacích táborů.

L. Tomeňuk

Celý pobyt byl pro mě zvláštní. Stále jsem si říkala: Jak můžeš spát někde, kde umírala spousta nevinných lidí a dětí, kteří měli celý život před sebou? ...

M. Kašparová

Terezínská iniciativa se podílela na finančních nákladech exkurze dětí ze Základní školy ve Včelákově.

Poslední změna: 7. 12. 1999
Kontakt: institute@terezinstudies.cz
Webmaster: www_admin@terezinstudies.cz